Projekt Kopuła

Tworzymy przestrzeń, by wspólnie wzrastać.

Aktualności z dnia 05.07.2021

Kochani,

z wielką radością możemy poinformować o kolejnych postępach prac a co najważniejsze o ukończeniu prac koniecznych do tego żeby kopuła mogła przyjmować Was na piękne wydarzenia organizowane w przestrzeni Fundacji Ogród Kreacji!

W czerwcu grupa dziewięciu mężczyzn zebrała się aby w ramach pogłębiania relacji z dojrzałą męskością zrealizować kolejne etapy pracy. Pracy, wykonanej w integralności i połączeniu z intencją, która przyświeca Projektowi Kopuła od samego początku. W ramach czerwcowego wolontariatu:

- Położyliśmy 113m2 pięknej drewnianej podłogi.
- Zamontowaliśmy okna.
- Zbudowaliśmy toaletę kompostową.

24.07.2021 będzie miała miejsce Inauguracja Kopuły - wydarzenie otwarte dla wszystkich chętnych, dedykowane świętowaniu całej pracy, zaangażowania i hojności społeczności, dzięki której ten projekt tak wspaniale się rozwija i dotarł do punktu, w którym jesteśmy. Szczegóły wydarzenia znajdziesz na FB.

Zapraszamy również osoby zainteresowane współpracą i organizacją wydarzeń w kopule do kontaktu na adres email wspolpraca@ogrodkreacji.pl

Wolontariat_II_01
Wolontariat_II_02

Bardzo dziękujemy wszystkim którzy wspierają nas w tym projekcie, czy to finansowo, swoją pracą, dzieleniem się informacjami o projekcie z innymi czy zasilanie tej inicjatywy swoją energią w ciszy własnego serca.

Bieżące informacje o postępach w pracach, relacje video i zdjęcia znajdziesz na naszym profilu FB oraz Instagramie, na które serdecznie zapraszamy.

Aktualności z dnia 24.01.2021

Kochani,

mijające miesiące zaowocowały realizacją kolejnych etapów prac Projektu Kopuła, którymi chcemy się z Wami podzielić. To dzięki zaangażowaniu społeczności otaczającej Ogród Kreacji swoim wsparciem, nasza wspólna wizja manifestuje się w materii.

Fundacja zorganizowała trzy wolontariaty - w listopadzie, grudniu i styczniu, w czasie których:

- Uporządkowaliśmy teren Fundacji.
- Wznieśliśmy kopułę!
- Zamontowaliśmy piec, który służy jako ogrzewanie dla kopuły.

Następnym etapem prac jest instalacja okien i montaż podłogi wraz z ociepleniem. Następnie konstrukcja przedsionka, toalet kompostowych i inne prace wykończeniowe a także zapewnienie odpowiedniego wyposażenia. Jeszcze sporo pracy przed nami, jednocześnie świętujemy każdy etap, który już został zrealizowany.

Kopuła01
Kopuła02

W 2020 roku wizja przerodziła się w materię - owoców trudno nie zauważyć 🙂

Bardzo dziękujemy wszystkim którzy wspierają nas w tym projekcie, czy to finansowo, swoją pracą, dzieleniem się informacjami o projekcie z innymi czy zasilanie tej inicjatywy swoją energią w ciszy własnego serca.

Aktualnie jesteśmy w trakcie pozyskiwania funduszy na realizację kolejnych etapów prac.

- Jeśli masz możliwość i chęć wesprzeć nasz projekt finansowo to guziki do wpłat znajdziesz na górze/dole tej strony.
- Zapraszamy na wolontariaty, w czasie których wspólnie pracujemy realizując kolejne etapy prac - aktualne wydarzenia znajdziesz zawsze na naszym profilu FB.

Bieżące informacje o postępach w pracach, relacje video i zdjęcia znajdziesz na naszym profilu FB oraz Instagramie, na które serdecznie zapraszamy.

Aktualności z dnia 28.09.2020

Droga rodzino.

Po miesiącach aktywnej zrzutki, warsztatach i wydarzeniach, które służyły sfinansowaniu Projektu Kopuła, pragniemy się z Wami podzielić owocami wspólnego śnienia i tym, gdzie aktualnie jesteśmy w realizacji tego przedsięwzięcia.

Po pierwsze i najważniejsze, z całego serca dziękujemy Wam za wsparcie, szczodrość, otwartość. Za zaufanie do nas, jako Fundacji i do nas, jako ludzi, którzy tworzą Ogród Kreacji. Zrzutka jest już zakończona, zebraliśmy 14 606 zł. Dzięki temu wsparciu w maju odbył się tygodniowy wolontariat męski, w czasie którego skonstruowaliśmy ramę podstawy pod kopułę. Konstrukcja ta jest obecnie zabezpieczona I przykryta plandeką w oczekiwaniu na dalszą część kopuły.

Pragniemy się tu z Wami podzielić wspaniałą wieścią, że kolejna część zebranych funduszy, pozwoliła nam wpłacić zaliczkę na zamówienie 12m kopuły geodezyjnej, a szczodrość darczyńców, którzy wsparli nas poza systemem zrzutki, sprawiła, że na tym etapie, całość sumy potrzebnej na sfinansowanie kopuły, została wpłacona (Yeeaaaah!)

Zamówienie zostało złożone, co oznacza, że na przełomie października i listopada kopuła powinna “wylądować” w naszym Ogrodzie i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w listopadzie 2020 roku w Ogrodzie Kreacji stanie 12m przenośna kopuła geodezyjna!

To wszystko mogło się wydarzyć dzięki kolektywnej pracy, klarowności, zaangażowaniu i ekscytacji dla tworzenia, wzrastania i dzielenia się pięknem istnienia. Dlatego dziękujemy nam wszystkim.

Postawienie kopuły nie oznacza zakończenia Projektu Kopuła. Przed nami izolacja, ocieplenie i położenie podłogi oraz skonstruowanie przedsionka, który pomieści 2 suche toalety kompostowe, przestrzeń szatni oraz szczegóły wyposażenia, tak by wnętrze samej kopuły było otwartą i zapraszającą przestrzenią dla tych wszystkich kolorów, jakie będziemy zapraszać, jakimi będziemy się dzielić i wspólnie eksplorować.

Po dalsze aktualizacje zapraszamy również na nasz profil na FB.

Poznaj nas

Dlaczego kopuła?

WIDOK

Możesz tańczyć, medytować, malować - nie tracąc z oczu nieba i drzew. Nawet Zimą.

GEOMETRIA

Kopuły sferyczne są uznawane za najbardziej stabilne i trwałe struktury stworzone przez człowieka, które ponadto mają dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

AKUSTYKA

Wnętrze kopuły zapewnia wspaniałe właściwości akustyczne. Twoje uszy to docenią.

ŚRODOWISKO

Lekkość materiałów potrzebnych do konstrukcji kopuły sprawia, że postawienie jej odbywa się z minimalną ingerencją w środowisko.

Co się będzie działo w kopule?

 • kręgi pieśni
 • joga 
 • warsztaty rozwojowe
 • Qi Gong
 • wystawy i warsztaty malarskie
 • konferencje
 • tańce intuicyjne
 • koncerty relaksacyjne
 • medytacje
 • wieczorki filmowe
 • szałasy potów
 • ceremonie pełniowe i nowiowe

Kim jesteśmy?

Fundacja Ogród Kreacji Logo

Fundacja Ogród Kreacji jest organizacją non - profit, której inicjatywy koncentrują się wokół rozwoju osobistego. Łączy nas pasja do głębokich i autentycznych relacji – ze sobą, innymi, z naturą i żywiołami, do zgłębiania tego co to znaczy być człowiekiem na tej Ziemi.

Organizujemy i prowadzimy, warsztaty, spotkania, koncerty oraz akcje proekologiczne (m.in.: Sprzątanie Lasu) i aktywizujące lokalną społeczność (m.in. Otwarte Pikniki Integracyjne).

Kasia - Kosmoc

Kasia Bartoszewicz
KosMoc

 Pomagam odkryć i zrozumieć siebie poprzez astrologię ewolucyjną.

Zachęcam do tańca i powrotu do ciała, które w moim odczuciu jest naszym największym skarbem.

Stworzyłam KosMoc - połączenie tańca, astrologii i przyjemności, by przypominać, jak przyjemnie jest być człowiekiem.

Aleksandra - Joniwersum

Aleksandra Kapella
Joniwersum

Tworzę przestrzenie, w których w poczuciu wspólnoty przypominamy sobie nasz potencjał do odczuwania i kreowania.

Jestem opiekunką Joniwersum – przestrzeni dla Kobiet pragnących świadomie tworzyć własną rzeczywistość.

Moją pasją jest poszerzanie świadomości poprzez relacje z ludźmi, roślinami i żywiołami.

Wojtek - Metaphoric Tools

Wojtek Wieconkowski
Metaphoric Tools

Towarzyszę w procesie odzyskiwania harmonii, w relacji z sobą i światem, gdzie prawda przejawia się poprzez piękno.

Moimi narzędziami są dźwięk, muzyka oraz archaiczne techniki transformacji.

Jestem założycielem Metaphoric Tools, pracowni w której powstają Instrumenty (muzyczne) Medycyny. 

Łukasz - Zawsze Pozytywnie

Łukasz Zygmunt
Zawsze Pozytywnie

Pracuję z ludźmi, którzy pragną świadomie kierować swoim życiem.

Często brakuje klarowności jak dokładnie ma to wyglądać, co to znaczy moja ścieżka i jak odnaleźć swój naturalny rytm.

Wprowadzam jasność i wychwytujemy punkt wyjścia, znajdujemy to, co jest naprawdę ważne i określamy kierunek działania wkraczając w samoprzywództwo.

Magdalena Cimi
Facebook

Wspomagam ludzi w rozpoznawaniu siebie, wzorców podświadomości oraz zmianie przekonań.

Kocham grać na gitarze, śpiewać, tańczyć, nieść radość życia i miłość oraz dzielić się wiedzą poszerzającą świadomość. Tworzę biżuterię i kosmetyki naturalne.

Całe życie żyję w mini społecznościach. Uwielbiam stwarzać bezpieczną, piękną przestrzeń, w której ludzie mogą skontaktować się ze sobą na głębokim poziomie.

Nasza misja

Pragniemy stworzyć bezpieczną i wspierającą przestrzeń do przyglądania się i uzdrawiania relacji z życiem na najgłębszym poziomie.

Kierujemy się hasłem: MYŚL GLOBALNIE - DZIAŁAJ LOKALNIE, ponieważ wiemy, że poprawa jakości życia całego społeczeństwa nastąpi, gdy każdy z nas weźmie odpowiedzialność za swoje relacje – ze sobą, innymi i z całą naturą.

Naszą misją jest towarzyszenie i wspieranie tego procesu.

Dołącz do nas!

Odbierz magiczną "Baśń o Szczodrości" autorstwa Magdy Polkowskiej.

Fundacja Ogród Kreacji

Al. Grunwaldzka 5
80-236 Gdańsk
NIP: 957-108-36-10
KRS: 0000601544

email: kontakt@ogrodkreacji.pl

Dane do przelewu

Fundacja Ogród Kreacji
20 1140 2004 0000 3702 7974 4750
mBank

Dla przelewów zagranicznych:
kod BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK,
IBAN: PL20 1140 2004 0000 3702 7974 4750

Tytułem: Darowizna - Projekt Kopuła

Copyright Fundacja Ogród Kreacji. Kopiowanie treści (w tym zdjęć) bez pisemnego zezwolenia zabronione.